Catering dietetyczny – zalety i wady

Catering dietetyczny to sposób na zdrowy posiłek dla zabieganych. Na pewno słyszałeś o dietach pudełkowych, które stają się dość modne nie tylko wśród celebrytów czy zamożnych obywateli. Coraz częściej przeciętni obywatele narzekają na brak czasu na samodzielne przygotowanie posiłków. Rzutuje to nie tylko niekorzystnie na relacje rodzinne – bo przecież wspólny obiad czy kolacja są okazją do luźnej rozmowy – ale także na nasze zdrowie. Jemy coraz częściej przypadkowe potrawy w przypadkowych miejscach.

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Wyobraź sobie, że jesteś w pracy, a ktoś oferuje ci posiłki z dowozem do biur – i to jeszcze zdrowe posiłki. Nie musisz odrywać się specjalnie od swoich zajęć, a być może pracujesz nad trudnym projektem lub masz ważne spotkanie. Nie tracisz czasu na wychodzenie z pracy, stanie w korkach czy kolejkach. Dzięki temu szybciej ukończysz swoje zadania i wcześniej udasz się do domu. Catering jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy, że odbierzesz paczkę i podgrzejesz jej zawartość.

Catering dietetyczny od kuchni

Catering dietetyczny przygotowuje specjalista w swoim fachu. Ktoś, kto zna się na rzeczy niczym prywatny kucharz. Przygotowywany posiłek musi być zbadany. Ustala się ilość kalorii i dobiera najwyższą jakość składników. Nad kompozycją wszystkich elementów czuwa nierzadko dietetyk. Warto wspomnieć, że w wielu schorzeniach niezwykle ważna jest regularność spożywania posiłków. Jeśli nie mamy czasu, raczej ciężko będzie nam o nią zadbać. Dzięki cateringowi będziemy mogli zjeść obiad o odpowiedniej porze.

Wady cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa posiada także swoje wady. Na pewno w dzisiejszych czasach dania w plastikowych lub styropianowych pojemnikach nie kojarzą się ze zdrowiem, a już na pewno z troską o naturę. Posiłki z cateringu zwykle nie są gorące, a odgrzewany obiad traci swoje walory smakowe. Wbrew pozorom może to być nie lada problem dla osób, które cenią sobie świeżość produktów.
Firma cateringowa w miastach takich jak Warszawa musi dbać o wysoki standard swoich usług, co wiąże się także z odpowiednią ceną. Posiłki przygotowywane samemu będą na pewno tańsze, ale trzeba pamiętać, że oszczędzamy mnóstwo czasu i odzyskamy go na przykład wcześniej kończąc nasze zadania w pracy.

Chyba jednak największym problemem pozostanie z góry narzucone menu. Diety pudełkowe nie pozwalają nam zbytnio poszaleć, jeśli chodzi o codzienny jadłospis. Opcja własnej kompozycji posiłku może być doliczona do ceny. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sprawdził naszą ofertę. 😉

NASI PARTNERZY

Nasze realizacje są zawsze udane tylko dzięki naszym partnerom, to im właśnie zawdzięczamy nasz sukces.